آموزش تصویری ساخت لوستر قابل تنظیم,ساخت لوستر,لوستر مقوایی,ساخت لوستر قابل تنظیم,مرحل ساخت لوستر مقوایی,کاردستی لوستر,کار هنری,هنر در خانه,ایران مطلب

ساخت لوستر,لوستر مقوایی,ساخت لوستر قابل تنظیم

آموزش تصویری ساخت لوستر مقوایی

ایران مطلب : همان طور که از شکل تمام شده متوجه شدید ... این لوستری که شبیه سایه بان می باشد از 16 پنل یا تکه ی مقوایی لوزی شکل ساخته شده است. این لوزی ها توسط یک آویز دایره ای شکل با لولاها طوری وصل شده اند که در قسمت مرکزی لوزی ها قرار گرفته اند.

در نتیجه به راحتی شکل پره ای آن قابل تنظیم می شود و شما می توانید در هر موقعیتی که دوست داشته باشید آنها را تنظیم نمایید. این تنظیم دستی، حالت نوردهی زیبایی را از بالا به پایین و برعکس تغییر می دهد. من از موقعیت های مختلف چند عکس تهیه کرده ام تا شما هم مشاهده نمایید.

من از کارتونی به ضخامت 1.5mm برای ساخت پنل های لوزی شکل و از کاغذ A3 استاندارد صورتی برای رنگ دادن استفاده کردم. و به دنبال رنگی بودم تا وقتی لامپ را روشن می کنیم رنگ کاغذ جلب نظر کند. شما می توانید از رنگ دلخواه خود استفاده نمایید.

طرح ریزی این لوستر کار مشکلی بود و البته با مشکلاتی هم رو به رو شد ... اما در نهایت رضایت بخش بود. شما می توانید از الگوی زیر برای طرح و پیاده سازی لوستر خود بهره گیرید.

ساخت لوستر,لوستر مقوایی,ساخت لوستر قابل تنظیم

اندازه ی این لوستر می تواند به میل خودتان باشد اما حتما این نکته را در نظر بگیرید که قرار است چه لامپی با په اندازه ای را برای روشنایی آن به کار گیرید و متناسب با آن اندازه ها را لحاظ نمایید.

لولاهای قرار گرفته بسیار ساده هستند اما اینکه آنها را منظم برش دهید و قرار دهید کار بسیار سختی است. اضافه کنم که دو وجه مقوایی در بالای قسمت دایره ای قرار می گیرد. دوباره به لامپ نگاه کنید ... می توانید شکل قرار گیری آنها را ببینید؟


ساخت لوستر,لوستر مقوایی,ساخت لوستر قابل تنظیم

قسمت افقی هر وجه با دایره برخورد می کند و قسمت عمودی آن قسمت کوچکی از مقوایی است که به راحتی از طریق قسمت مثلثی کوچکی که در کناره ها برش خرده اند، درون دایره قفل می شوند . دقت کنید که یکی از آنها کوچک تر و در زیر قسمت بزرگ تر، البته در جهت مخالف قرار می گیرد.

ساخت لوستر,لوستر مقوایی,ساخت لوستر قابل تنظیم
 
برای لولا ها، به شکل برشی که در مرکز لوزی ها و دور تا دور دایره قرار گرفته دقت فرمایید، چرا که عمل چفت شدن به وسیله ی آنها اتفاق می افتد. توجه داشته باشید که شکل بسته به اندازه، دارای تعداد معینی لولا می باشد ... تعدادی که شما در نظر دارید ممکن است کمتر و یا بیشتر از این تعداد باشد. تنها کافی است شما فیزیک این لوستر را متوجه شوید و بتوانید با نهایت نظم و دقت آن را بسازید.
 

ساخت لوستر,لوستر مقوایی,ساخت لوستر قابل تنظیم

این پروژه ی سرگم کننده ایست که حدود 4 ساعت زمان می برد. امیدوارم از این کاردستی خوششتان آمده باشد.

منبع : tebyan.net
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه